Darmowa dostawa od 50,00 PLN

Medaliki

( ilość produktów: 139 )

Jeśli poszukujesz ładnego i wykonanego ze starannością medalika szkaplerznego, warto skorzystać z oferty naszego sklepu. To ważne, by wierząca osoba zawsze miała przy sobie tego typu medalik szkaplerz to wyjątkowy atrybut chrześcijański.

Pierwotnie był to fragment materiału zawieszonego na sznurku i noszonego przez braci zakonnych. Od wielu wieków jest uznawany za przedmiot o cudownych właściwościach — miał chronić posiadacza przez potępienie, zapewniać opiekę Matki Boskiej oraz wspomagać w prowadzeniu cnotliwego i chrześcijańskiego życia. Na początku XX wieku, papież Pius X zezwolił na zastąpienie tradycyjnego szkaplerza medalikiem. Zazwyczaj jest to srebrna lub złota blaszka, z obustronnym grawerunkiem Matki Boskiej oraz Chrystusa lub wybranego świętego, o którego wstawiennictwo chcemy się modlić. Obecnie cudowny medalik jest uznawany za jeden z bardziej znanych dewocjonaliów. Możemy medalikiem obdarzyć bliskie nam osoby przyjmujące sakrament ślubu i kapłaństwa (medaliki papieskie i z Matką Boską), udające się w podróż (medalik ze świętym Krzysztofem ‒ patronem kierowców), czy osoby potrzebujące wsparcia (medalik ze świętą Ritą ‒ patronką spraw beznadziejnych). Medalik szkaplerzny jest zalecany do noszenia również małym dzieciom. Jest to popularny prezent, który ofiarowuje się dziecku przy okazji chrztu świętego, komunii, czy bierzmowania. Wierzący uznają, że w ten sposób uchroni się dziecko od złych pokus i zapewni opiekę Matki Boskiej oraz Chrystusa.

Nasz sklep oferuje duży wybór srebrnych medalików próby 925. Wiele z nich dodatkowo pokrytych jest żółtym złotem lub rodem (wysokiej jakości metal przypominający wyglądem białe złoto). Niektóre z medalików są oksydowane, czyli pokrywane tlenkami metalu, co zabezpiecza przed ewentualną korozją biżuterii. Tego typu produktem jest na przykład srebrny medalik ze świętym Benedyktem i łacińskimi inskrypcjami. To medalik cudowny, który często można spotkać wśród uczestników spotkań Odnowy w Duchu Świętym i wśród młodzieży oazowej.

Wiele medalików w naszym sklepie jest wykonanych w oparciu o technologię satynowania i diamentowania, co znacząco wpływa na jakość produktów. Satynowanie dodaje biżuterii jeszcze więcej srebrnego blasku. Może być stosowane na całej powierzchni medalika lub tylko na jego fragmencie. Natomiast diamentowanie to inaczej specjalne szlifowanie biżuterii ‒ dzięki precyzyjnym cięciom uzyskuje się efekt świetlistych refleksów, gdy światło odbija się od naciętych krawędzi. To rozwiązanie sprawdza się w przypadku medalików z wizerunkiem ukrzyżowanego Chrystusa — można wówczas uzyskać piękny efekt promieni wychodzących od krzyża.

Dużą popularnością cieszą się medaliki szkaplerzne z wizerunkiem świętego Jana Pawła II. W naszej kolekcji znajduje się kilka tego typu produktów. Na jednej stronie znajduje się sylwetka naszego polskiego papieża, a na drugiej symbol Watykanu. Na oferowanych przez naszą firmę medalikach znajdują się tacy święci jak:

  • święty Józef
  • święta Rita
  • święty Krzysztof święty Jana Pawła II
  • błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko

Możemy też pochwalić się bogatą kolekcją cudownych medalików maryjnych, z różnymi obliczami Matki Boskiej:

  • Matka Boska Cudowna
  • Matka Boska Częstochowska
  • Matka Boska Szkaplerzna
  • Matka Boska Madonna
  • Matka Boska Karmiąca
  • Matka Boska Fatimska

Wszystkie dewocjonalia są polskiej produkcji i wykonane z największą starannością. Niezależnie od ceny medalika, gramatura każdego z nich wynosi powyżej 5 gramów. Każdy z cudownych medalików jest na swój sposób wyjątkowy.

Oferujemy duży wybór kształtów i grawerunków ‒ od prostych owalnych blaszek po medaliki sześciokątne i trapezowe, z wizerunkami boskimi, od których wychodzą wymyślne pozłacane promyki. Na pewno każdy znajdzie dla siebie medalik w odpowiadającym mu stylu. Nasze prace jubilerskie są wykonane z wyjątkową dbałością o szczegóły, co sprawia, że każdy medalik jest małym dziełem sztuki. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty medalików Cudowny katolicki prezent na każdą okazję to coś, co może zaoferować nasza firma jubilerska.

Pokaż tylko
Przedziały cenowe
Kolekcja
Powłoka
Rodzaj wykonania
Krawatka
pixel