Darmowa dostawa od 50,00 PLN

Informacje o zwrotach produktów

Zgłoszenie odstąpienia od umowy możesz wykonać na dwa sposoby. Poprzez internetowy kreator ZWROTY TOWARÓW z możliwością wygenerowania zwrotnej etykiety nadawczej lub poprzez wypełnienie formularza drukowanego. Szczegółowe informacje dotyczące odstąpienia od umowy znajdują się w regulaminie.
CHCĘ ZGŁOSIĆ ZWROT W KREATORZE ZWROTÓW
* Nawet dla zamówień składanych bez rejestracji!
Wybierając tę opcję, możesz odesłać zwrot naszym kurierem InPost lub innym kurierem we własnym zakresie, Ty decydujesz!
CHCĘ ZWRÓCIĆ PRODUKT WYPEŁNIAJĄC WYDRUKOWANY FORMULARZ ZWROTU
Wybierając tę opcję, należy odesłać zwrot we własnym zakresie
Wprowadź do poniższego formularza numer zamówienia oraz e-mail, z którego zostało złożone zamówienie. Zatwierdź przyciskiem "PRZEJDŹ DO KREATORA ZWROTÓW":
Dodaj zwrot
Gdzie znajdę numer zamówienia?
Numer zamówienia znajdziesz w otrzymanej od nas wiadomości e-mail "Dziękujemy za zakupy w naszym sklepie i przekazujemy ważne informacje do zamówienia". Jeśli nie odnajdziesz wskazanej wiadomości e-mail, zaloguj się do konta lub skontaktuj się z nami, aby ustalić numer zamówienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Powrót

Ile mam dni na zwrócenie produktu?

Na zgłoszenie odstąpienia od umowy i odesłanie towaru masz 100 dni od dnia otrzymania zamówienia.

Złożyłam zamówienie bez rejestracji, czy mogę zgłosić zwrot w kreatorze ZWROTÓW?

Tak. Odszukaj otrzymaną od nas wiadomość e-mail o tytule "Dziękujemy za zakupy w naszym sklepie i przekazujemy ważne informacje do zamówienia". Znajdziesz tam bezpośredni link do kreatora zwrotów, bez konieczności logowania. Możesz też przejść do strony logowania. Kliknij link "Nie pamiętam loginu lub hasła" i wprowadź adres e-mail, który został podany podczas składania zamówienia. Prześlemy Ci wiadomość e-mail z linkiem do szybkiego logowania.

Dlaczego nie mogę dodać zwracanego produktu w kreatorze ZWROTÓW?

Najprawdopodobniej termin na odstąpienie od umowy już minął. Jeśli jest inaczej skontaktuj się z nami.

Czy na jednym zgłoszeniu zwrotu mogę wpisać wiele produktów z jednego zamówienia?

Tak ;-)

Czy na jednym zgłoszeniu zwrotu mogę wpisać produkty z różnych zamówień?

Niestety nie. Produkty z różnych zamówień musisz zgłosić niezależnie od siebie.

Jaki jest status mojego zwrotu?

O każdej zmianie statusu informujemy w osobnej wiadomości e-mail. Możesz też sprawdzić status zwrotu po zalogowaniu się i przejściu do zakładki Twoje konto/Wszystkie dodane zwroty.

Jak długo należy czekać na rozwiązanie zwrotu?

Po otrzymaniu przesyłki, zgłoszone odstąpienia od umowy rozwiązywane są od ręki w kolejności zgłoszeń.

Dlaczego status mojego zwrotu się nie zmienia?

W pierwszej kolejności sprawdź numer śledzący przesyłki. Jeśli z numeru śledzącego wynika, że przesyłka została do nas dostarczona kilka dni temu, skontaktuj się z nami, aby upewnić się, że faktycznie została odebrana przez osobę z naszej firmy. Pierwsze zmiany statusu potwierdzające fakt odebrania przez nas przesyłki następują w czasie maksymalnie 48h od chwili odebrania zwrotu. Następnie zwroty rozwiązywane są w kolejności zgłoszeń.

Dlaczego po wysłaniu produktu na własny koszt, nie widzę mojego zwrotu na liście "Wszystkie dodane zwroty" w koncie klienta?

W pierwszej kolejności sprawdź numer śledzący przesyłki. Jeśli z numeru śledzącego wynika, że przesyłka została do nas dostarczona kilka dni temu, skontaktuj się z nami, aby upewnić się, że faktycznie została odebrana przez osobę z naszej firmy. Najprawdopodobniej, twój zwrot nie został jeszcze dodany do naszego systemu, dlatego zachęcamy do korzystania z kreatora ZWROTÓW, to znacznie przyśpiesza proces rozwiązywania zwrotów.

Czy do zgłoszenia zwrotu konieczne jest posiadanie paragonu lub innego dokumentu potwierdzającego zakup?

Nie, jeśli wykażesz jakiś inny dowód zakupu w naszym sklepie, na przykład numer zamówienia lub inne dane, dzięki którym będziemy mogli zidentyfikować twoją historię zakupów.

Czy muszę wypełniać formularz zwrotu, czy wszystkie dane są potrzebne?

Tak, jeśli wybrana została opcja zgłoszenia zwrotu poprzez formularz drukowany, pobrany z naszej strony. Jest to konieczne do prawidłowej identyfikacji klienta i znacznie przyśpiesza rozwiązywanie zwrotów.

Czy do przesyłki ze zwracanym produktem muszę dołączyć formularz?

Tak, jeśli wybrana została opcja zgłoszenia zwrotu poprzez formularz drukowany, pobrany z naszej strony. Nie, jeśli zwrot został zgłoszony w kreatorze ZWROTU, wystarczy, że do przesyłki dołączysz karteczkę z wygenerowanym przez system numerem zwrotu.

Czy konieczne jest wpisanie numeru zamówienia na formularzu?

Jeśli zwrot został zgłoszony poprzez formularz drukowany, numer zamówienia bardzo ułatwi nam identyfikację twojego zgłoszenia z historią zakupową. Jeśli masz trudność z odszukaniem numeru, skontaktuj się z nami. Poprzez zebrane informacje ustalimy, z jakiego zamówienia pochodzi zwracany produkt. Historię zamówień znajdziesz też po zalogowaniu się i przejściu do zakładki Twoje konto/Zamówienia zrealizowane.

W jaki sposób najlepiej dostarczyć zwracany produkt do Sentiell?

Zadbaj o bezpieczeństwo przesyłki, zabezpiecz produkt, by nie uległ uszkodzeniom, które mogą wpłynąć negatywnie na rozwiązanie zwrotu. Ubezpiecz zawartość przesyłki i wybierz usługę kurierską, która umożliwia śledzenie przesyłki, a najlepiej skorzystaj z możliwości odesłania zwrotu naszą usługą InPost Paczkomaty.

Na jaki adres odesłać zwracany produkt?

Adres siedziby Sentiell znajdziesz TUTAJ.

Czy zwracane produkty z różnych zamówień mogę odesłać w jednej paczce zbiorczej?

Tak, bez znaczenia, czy zwracane produkty pochodzą z jednego, czy z kilku różnych zamówień, odeślij je do nas w jednej paczce. Zadbaj o prawidłowe oznaczenie produktów.

Czy Sentiell wyśle swojego kuriera po zwracany produkt?

Nie zlecimy odbioru za Ciebie, masz kilka opcji. Możesz skorzystać z kreatora ZWROTÓW i nadać przesyłkę na nasz koszt w paczkomacie InPost lub stworzyć samodzielnie zlecenie dowolnego kuriera. Kreator nadawania przesyłek na własny koszt.

Skąd pobrać etykietę nadawczą dla kuriera?

Na podsumowaniu strony zgłoszonego zwrotu kliknij przycisk WYDRUKUJ ZGŁOSZENIE ZWROTU Pobierzesz dokument zwrotu z etykietą nadawczą oraz instrukcją jak nadać przesyłkę. Pobranie etykiety nadawczej będzie możliwe po utworzeniu zwrotu z wyborem "Skorzystam z przesyłki zwrotnej sklepu" w kreatorze ZWROTÓW.

Kto pokrywa koszty dostawy zwracanego produktu do Sentiell?

Jeśli skorzystasz z kreatora ZWROTÓW i wybierzesz "Skorzystam z przesyłki zwrotnej sklepu", nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów.

Jaki jest koszt przesyłki zwrotnej InPost Paczkomaty?

Jeśli skorzystasz z kreatora ZWROTÓW i wybierzesz "Skorzystam z przesyłki zwrotnej sklepu", zwrot produktu za pośrednictwem InPost Paczkomaty bezpłatny.

Czy mogę zlecić odbiór zwracanego produktu na koszt Sentiell?

Możesz skorzystać z kreatora ZWROTÓW i nadać przesyłkę bez płacenia za jej wysłanie. Jeśli nadasz przesyłkę na własną rękę, pamiętaj, że nie przyjmujemy przesyłek za pobraniem a koszty związane z dostareczeniem produktów leżą po twojej stronie.

Kiedy dostanę zwrot środków za zwracany produkt?

Niezwłocznie po rozwiązaniu zwrotu, nie później niż 14 dni od chwili otrzymania przesyłki zwrotnej.

W jaki sposób zostaną mi zwrócone środki za zwrot?

Jeśli zamówienie zostało opłacone płatnością elektroniczną typu IdoPay/PayPal lub kartą kredytową, zwrot środków nastąpi na ten sam numer rachunku bankowego lub karty, z którego dokonana była transakcja pierwotna. Jeśli zamówienie zostało opłacone przy odbiorze, w zgłoszeniu zwrotu koniecznie podaj nam numeru konta, na które mamy dokonać zwrotu środków.

Czy zostaną mi zwrócone wszystkie poniesione koszty?

Tak, jeśli produkt wróci do nas nienaruszony. Pamiętaj, że oderwanie metki nie jest niezbędne, aby przymierzyć produkt, jeśli to zrobić, twój zwrot może być rozpatrzony negatywnie lub jego wartość zostanie obniżona o koszt przywrócenia produktu do stanu, w jakim go wysłaliśmy.

Jak mogę wymienić zwracany produkt na inny?

Zapoznaj się z informacjami na dedykowanej stronie "Wymiana rozmiaru lub produktu".

Czy mogę odesłać zwrot i reklamację w jednej przesyłce?

Reklamacja i zwrot to dwa zupełnie różne zgłoszenia, muszą nastąpić niezależnie od siebie. Możesz nadać jedną przesyłkę zbiorczą i umieścić w niej produkty zarówno z reklamacji, jak i ze zwrotu. Zadbaj o prawidłowe oznaczenie produktów.
pixel