Darmowa dostawa od 50,00 PLN

REKLAMACJE

Zgłoszenie reklamacji możesz wykonać na dwa sposoby. Poprzez internetowy kreator reklamacji RMA z możliwością odesłania towaru na nasz koszt lub poprzez wypełnienie formularza drukowanego i nadanie samodzielnie paczki z reklamowanym produktem. Szczegółowe informacje dotyczące reklamacji znajdują się w regulaminie.
Chcę złożyć reklamację w kreatorze RMA
* Nawet dla zamówień składanych bez rejestracji!
Wybierając tę opcję, możesz odesłać reklamację naszym kurierem InPost lub innym kurierem we własnym zakresie. Ty decydujesz!
Chcę złożyć reklamację wypełniając wydrukowany formularz reklamacji
Wybierając tę opcję, należy odesłać reklamację we własnym zakresie
Wprowadź do poniższego formularza numer zamówienia oraz e-mail, z którego zostało złożone zamówienie. Zatwierdź przyciskiem "PRZEJDŹ DO KREATORA RMA":
Dodaj reklamację
Gdzie znajdę numer zamówienia?
Numer zamówienia znajdziesz w otrzymanej od nas wiadomości e-mail "Dziękujemy za zakupy w naszym sklepie i przekazujemy ważne informacje do zamówienia". Jeśli nie odnajdziesz wskazanej wiadomości e-mail, zaloguj się do konta lub skontaktuj się z nami, aby ustalić numer zamówienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Powrót

Ile miesięcy od zakupu produkt objęty jest gwarancją?

Udzielamy 12-miesięcznej gwarancji. Natomiast w ciągu 24 miesięcy możesz skorzystać z prawa do rękojmi.

Złożyłam zamówienie bez rejestracji, czy mogę zgłosić reklamację w kreatorze RMA?

Tak. Odszukaj otrzymaną od nas wiadomość e-mail, o tytule "Dziękujemy za zakupy w naszym sklepie i przekazujemy ważne informacje do zamówienia". Znajdziesz tam bezpośredni link do kreatora reklamacji, bez konieczności logowania. Możesz też przejść do strony logowania. Kliknij link "Nie pamiętam loginu lub hasła" i wprowadź adres e-mail, który został podany podczas składania zamówienia. Prześlemy Ci wiadomość e-mail z linkiem do szybkiego logowania.

Dlaczego nie mogę dodać reklamowanego produktu w kreatorze RMA?

Najprawdopodobniej okres gwarancyjny już minął. Jeśli jest inaczej skontaktuj się z nami.

Czy na jednym zgłoszeniu reklamacyjnym mogę wpisać wiele produktów z jednego zamówienia?

Niestety nie. Bez znaczenia, czy reklamacja zostanie zgłoszona w kreatorze RMA, czy formularzem drukowanym. Każdy reklamowany produkt powinien być zgłoszony osobno, a zgłoszenie powinno zawierać opis wykrytej wady. Każdy z reklamowanych produktów będzie rozpatrywany osobno, dlatego potrzebne są osobne zgłoszenia.

Czy na jednym zgłoszeniu reklamacyjnym mogę wpisać produkty z różnych zamówień?

Niestety nie. Bez znaczenia, czy reklamacja zostanie zgłoszona w kreatorze RMA, czy formularzem drukowanym. Każdy reklamowany produkt powinien być zgłoszony osobno, a zgłoszenie powinno zawierać opis wykrytej wady. Każdy z reklamowanych produktów będzie rozpatrywany osobno, dlatego potrzebne są osobne zgłoszenia.

Jaki jest status mojej reklamacji?

O każdej zmianie statusu informujemy w osobnej wiadomości e-mail "Zmiana statusu reklamacji". Możesz też sprawdzić jej status po zalogowaniu się i przejściu do zakładki Twoje konto/Twoje reklamacje.

Jak długo należy czekać na rozwiązanie reklamacji?

Ustawa daje sprzedawcy możliwość rozpatrywania zgłoszeń reklamacyjnych do 14 dni. W praktyce na wiadomości e-mail związane z reklamacjami odpowiadamy do 24h. Same wnioski rozpatrywane są od ręki w kolejności zgłoszeń, ale w bardziej skomplikowanych sytuacjach prosimy, daj nam trochę więcej czasu.

Dlaczego status mojej reklamacji się nie zmienia?

W pierwszej kolejności sprawdź nr śledzący przesyłki. Jeśli z numeru śledzącego wynika, że przesyłka została do nas dostarczona kilka dni temu, skontaktuj się z nami, aby upewnić się, że faktycznie została odebrana przez osobę z naszej firmy. Pierwsze zmiany statusu potwierdzające fakt odebrania przez nas przesyłki następują w czasie maksymalnie 48h od chwili odebrania reklamacji. Następnie reklamacje rozpatrywane są w kolejności zgłoszeń.

Dlaczego po wysłaniu reklamowanego produktu na własny koszt, nie widzę mojej reklamacji na liście reklamacji w koncie klienta?

W pierwszej kolejności sprawdź nr śledzący przesyłki. Jeśli z numeru śledzącego wynika, że przesyłka została do nas dostarczona kilka dni temu, skontaktuj się z nami, aby upewnić się, że faktycznie została odebrana przez osobę z naszej firmy. Najprawdopodobniej, twoja reklamacja nie została jeszcze dodana do naszego systemu, dlatego zachęcamy do korzystania z kreatora RMA, to znacznie przyśpiesza proces rozpatrywania reklamacji.

Czy do zgłoszenia reklamacji konieczne jest posiadanie paragonu lub innego dokumentu potwierdzającego zakup?

Nie, jeśli wykażesz jakiś inny dowód zakupu w naszym sklepie, na przykład numer zamówienia lub inne dane, dzięki którym będziemy mogli zidentyfikować twoją historię zakupów.

Czy muszę wypełniać formularz reklamacji, czy wszystkie dane są potrzebne?

Tak, jeśli wybrana została opcja zgłoszenia reklamacji poprzez formularz drukowany, pobrany z naszej strony. Prosimy, aby przekazać na formularzu jak najwięcej danych. Jest to konieczne do prawidłowej identyfikacji klienta i znacznie przyśpiesza rozpatrywanie reklamacji.

Czy do przesyłki z reklamowanym produktem muszę dołączyć formularz reklamacji?

Tak, jeśli wybrana została opcja zgłoszenia reklamacji poprzez formularz drukowany, pobrany z naszej strony. Nie, jeśli reklamacja została zgłoszona w kreatorze RMA, wystarczy, że do przesyłki dołączysz karteczkę z wygenerowanym przez system numerem reklamacji.

Czy konieczne jest wpisanie numeru zamówienia na formularzu?

Jeśli reklamacja została zgłoszona poprzez formularz drukowany, numer zamówienia bardzo ułatwi nam identyfikację twojego zgłoszenia z historią zakupową. Jeśli masz trudność z odszukaniem numeru, skontaktuj się z nami. Poprzez zebrane informacje ustalimy, z jakiego zamówienia pochodzi reklamowany produkt. Historię zamówień znajdziesz też po zalogowaniu się i przejściu do zakładki Twoje konto/Zamówienia zrealizowane.

W jaki sposób najlepiej dostarczyć reklamowany produkt do Sentiell?

Zadbaj o bezpieczeństwo przesyłki, zabezpiecz produkt, by nie uległ dalszym uszkodzeniom, które mogą wpłynąć negatywnie na rozwiązanie reklamacji. Ubezpiecz zawartość przesyłki i wybierz usługę kurierską, która umożliwia śledzenie przesyłki, a najlepiej skorzystaj z możliwości odesłania reklamacji naszą usługą InPost Paczkomaty.

Na jaki adres odesłać reklamowany produkt?

Adres siedziby Sentiell znajdziesz TUTAJ.

Czy reklamowane produkty mogę odesłać w jednej paczce zbiorczej?

Tak, bez znaczenia, czy reklamowane produkty pochodzą z jednego, czy z kilku różnych zamówień, odeślij je do nas w jednej paczce. Zadbaj o prawidłowe oznaczenie produktów.

Czy Sentiell wyśle swojego kuriera po reklamowany produkt?

Nie zlecimy odbioru za Ciebie, masz kilka opcji. Możesz skorzystać z kreatorza RMA i nadać przesyłkę na nasz koszt w paczkomacie InPost lub stworzyć samodzielnie zlecenie dowolnego kuriera. Kreator nadawania przesyłek na własny koszt.

Skąd pobrać etykietę nadawczą dla kuriera?

Po utworzeniu reklamacji w kreatorze RMA poczekaj do 48h. Wstępnie ocenimy opis wykrytej wady i udostępnimy możliwość pobrania etykiety ze strony podsumowania reklamacji. O możliwości wydrukowania etykiety, dowiesz się z wiadomości e-mail o zmianie statusu reklamacji na "Reklamacja potwierdzona".

Instrukcja pobrania formularza reklamacji

Kto pokrywa koszty wysłania reklamowanego produktu do Sentiell?

Zawsze Sentiell ;-)

Kto pokrywa koszty zwrotu naprawionego lub wymienionego produktu?

Sentiell ;-) naprawiony lub wymieniony produkt wyślemy na nasz koszt.

Czy mogę zlecić odbiór reklamowanego produktu na koszt Sentiell?

Możesz skorzystać kreatora RMA i nadać przesyłkę na koszt Sentiell. Jeśli nadasz przesyłkę na własną rękę, pamiętaj, że nie przyjmujemy przesyłek za pobraniem.

Czy powłoki ścieralne "złocenie" obejmuje gwarancja?

Powłoki ścieralne nie są objęte gwarancją.

Czy mogę zareklamować wybrany rozmiar?

Reklamacja rozmiaru możliwa jest tylko wtedy, gdy zamówiony został rozmiar X, ale dostarczony rozmiar Y. W przypadku zamówienia nieprawidłowego rozmiaru możliwy jest wyłącznie "zwrot produktu" lub "wymiana rozmiaru".

Czy mogę zareklamować brak cyrkonii lub innego kamienia w produkcie?

Tak. Sugerujemy do zgłoszonej reklamacji w kreatorze RMA oprócz opisu usterki, dołączyć kilka zdjęć z przybliżeniem uszkodzenia. Pozwoli nam to wstępnie ocenić zgłoszenie i poinformować Cię, czy wykrytą wadę obejmuje gwarancja.

Czy mogę zareklamować zerwany łańcuszek?

Tak. Choć w przypadku zerwania łańcuszka w 95% jest to uszkodzenie mechaniczne wynikłe wskutek użycia siły zewnętrznej spowodowanej przez użytkownika. Takie reklamacje są odrzucane. W pierwszej kolejności sugerujemy wysłanie kilku zdjęć z dużym przybliżeniem. Pozwoli nam to wstępnie ocenić zgłoszenie uszkodzenia.

Czy mogę zareklamować złamany sztyft kolczyka?

Tak. Sugerujemy do zgłoszonej reklamacji w kreatorze RMA oprócz opisu uszkodzenia, dołączyć kilka zdjęć z przybliżeniem uszkodzenia. Pozwoli nam to wstępnie ocenić zgłoszenie i poinformować Cię, czy uszkodzenie obejmuje gwarancja.

Produkt na zdjęciu wygląda inaczej niż w rzeczywistości. Czy to podlega reklamacji?

Jeśli produkt nie spełnił twoich oczekiwań, zawsze możesz skorzystać z przysługującego Ci prawa do zwrotu.

Kiedy dostanę zwrot środków za pozytywnie rozwiązaną reklamację?

Niezwłocznie po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji, nie później niż 14 dni od chwili jej rozwiązania.

W jaki sposób zostaną mi zwrócone środki za pozytywnie rozpatrzoną reklamację?

Możliwe jest otrzymanie zwrotu środków za reklamowany produkt, gdy reklamacja zostanie uznana po raz drugi dla tego samego produktu. Skontaktujemy się z Tobą poprzez komunikator RMA i poprosimy o podanie numeru konta bankowego, na które wykonamy zwrot środków. Kiedy nasze pytanie zostanie umieszczone w komunikatorze RMA, otrzymasz wiadomość e-mail "Nowa wiadomość do reklamacji".

W jaki sposób mogę otrzymać zwrot kosztów nadania przesyłki reklamowanego produktu?

Po nadaniu przesyłki na własny koszt zachowaj dokument potwierdzający koszt nadania przesyłki. Zrób skan lub zdjęcie dokumentu i wyślij go do nas na adres sklep@sentiell.com. Pamiętaj o podaniu numeru konta, na które mamy dokonać zwrotu środków.

Czy numer nadania wystarczy, aby otrzymać zwrot kosztów nadania przesyłki reklamowanego produktu do Sentiell?

Niestety nie. Potrzebujemy dokument, który będzie jasno wskazywał kwotę nadania.

Czy zostaną mi zwrócone wszystkie poniesione koszty?

Tak. Zgłaszając reklamację w kreatorze RMA, nie poniesiesz żadnych kosztów. Jeśli nadasz przesyłkę na własny koszt, pamiętaj, aby zachować dokument potwierdzający poniesione koszty.

Czy mogę żądać zwrotu kwoty za reklamowany produkt lub wymienić produkt na inny?

W pierwszej kolejności sprawdzimy, czy istnieje możliwość naprawy produktu. Jeśli nie, to wymienimy go na zupełnie nowy i wyślemy do Ciebie. Nie wymieniamy reklamowanych produktów na inne wzory. Jeśli produkt reklamowany jest kolejny raz, to możliwy jest zwrot ceny.

Czy mogę odesłać zwrot i reklamację w jednej przesyłce?

Reklamacja i zwrot to dwa zupełnie różne zgłoszenia, muszą nastąpić niezależnie od siebie. Możesz nadać jedną przesyłkę zbiorczą i umieścić w niej produkty zarówno z reklamacji, jak i ze zwrotu. Zadbaj o prawidłowe oznaczenie produktów.
pixel