Darmowa dostawa od 50,00 PLN

Jak kupować biżuterię

Poradnik jak dokonać najlepszego wyboru przy zakupie biżuterii.

Biżuteria srebrna, biżuteria złota lub z diamentami to niejednokrotnie poważny wydatek, chcielibyśmy poradzić Państwu w jaki sposób świadomie kupować biżuterię aby cieszyć się jej urokiem i wygodą noszenia na długi czas.

W obecnnie biżuteria (kolczyki srebrne, pierścionki lub bransoletki) stała się bezwzględnym dodatkiem do kreacji modowych. Zewsząd napływają coraz to nowsze trendy i stylizacje projektantów którzy za wszelką cenę chcą wypromować coś indywidualnego. Jesteśmy szczęśliwi że możemy uczestniczyć w tych działaniach a biżuteria srebrna Sentiell cieszy się dobrą opinią wśród naszych klientów.


O czym pamiętać przy wyborze biżuterii?

Pomijając aspekty modowe oraz wybór dodatków do określonej stylizacji, skupmy się na tym co warto ocenić zanim dokonamy zakupu:

 • Potrzeby - W pierwszej kolejności należy ocenić jaką nosisz biżuterię? Czy zakupiony pierścionek lub bransoletka będzie noszona na co dzień, czy tylko na wyjątkowe okazje? Czy potrafisz zwrócić szczególną uwagę na ostrożność przy noszeniu delikatnych elementów które mogą ulec zerwaniu lub złamaniu?
 • Masa i trwałość biżuterii - Wybierając pierścionki srebrne lub złote, zawsze sprawdzaj wagę modelu i grubość szyny pierścionka. Pierścionek o wadze mniejszej niż 1,5g może mieć delikatną szynę która pod wpływem użytej siły zewnętrznej będzie się odkształcać lub pękać. Odkształcenie obręczy pierścionka spowoduje wypadnięcie kamieni a samo wygięcie obręczy dyskwalifikuje produkt do reklamacji ze względu na wpływ siły do której model nie został przystosowany. Jeżeli nie jesteś wstanie ocenić trwałości pierścionka po zdjęciu z naszego sklepu. Wybierz kilka modeli z kodami produktów i napisz do nas wiadomość, w jakim rozmiarze i jakiego pierścionka szukasz, obsługa sklepu upewni się że wybór był trafny.
 • Trwałość produktów - Najnowsze trendy wskazują na minimalizm w dodatkach, obecnie najbardziej pożądana jest biżuteria delikatna, wygodna w noszeniu, podkreślająca minimalistyczny styl, typu srebrne naszyjniki Puro Amore tak zwane "celebrytki" lub "naszyjniki szczęścia". Należy jednak pamiętać że biżuteria tego typu lub łańcuszki srebrne czy złote których waga jest bardzo niska a średnica łańcuszka często nie jest grubsza niż 1mm, w bardzo łatwy sposób, poprzez zahaczenie mogą ulec zerwaniu. Dlatego przy wyborze delikatnych naszyjników srebrnych konsument musi mieć świadomość ostrożności w użytkowaniu. Równie istotne jest określenie czy łańcuszek będzie zdejmowany na nac czy zakładając go na szyję decydujemy się nie rozstawać z nim bez względu na charakter wykonywanej pracy czy aktywności fizycznej. Osoby lubiące nosić biżuterię 24h na dobę powinny wybierać w splotach łańcuszków ogniwkowych, ankierkach, kostkach, pancerkach, figaro lub snake czy etrusco.
 • Wygoda używania biżuterii - oprócz aspektów technicznych oraz odczuć optycznych istotne jest aby wybrana biżuteria była wygodna w noszeniu, dotyczy to zarówno pierścionków, łańcuszków, bransoletek oraz kolczyków. W tym celu przygotowaliśmy poradnik "Typy zapięć kolczyków" który jasno przedstawia modele dostępnych w sklepie Sentiell zapięć. Zdajemy sobie sprawę iż każda kobieta ma inne upodobania a wygoda zakładania, ściągania i noszenia kolczyków srebrnych jest równie ważna co ich wygląd i cena.
 • Cena wymarzonej biżuterii - Jak już wspomnieliśmy wyżej, niejednokrotnie zakup biżuterii to spory wydatek, dlatego chcemy aby nasi konsumenci mieli pełną świadomość wartości biżuterii którą zakupują. Pamiętajmy o tym że dwa bardzo podobne modele mogą kosztować zupełnie inaczej. Wpływa na to ma:
  1. Masa produktu - która określa też jego trwałość
  2. Rodzaj wykonania (technologia) - występują różne rodzaje oprawy kamienia, najtańszym sposobem osadzenia kamienia w biżuterii jest klej, jednak jest on najmniej trwały. Lub najdroższy rodzaj oprawy zwany microsettingiem.
  3. Powłoka - bardzo istotną rolę pełni powłoka którą została objęta biżuteria srebrna lub złota. Występuje kilka rodzajów powłok takich jak palladowanie, rodowanie, złocenie, anodowanie, oksydowanie, srebrzenie. Opis zastosowanej powłoki można znaleźć na kartach towarów w naszym sklepie, w zależności od tego jaka powłoka została zastosowana taka informacja została ujęta na karcie towaru. Pamiętajmy że bazą produktu w naszym sklepie jest zawsze surowiec srebra pr.925 dokonując zakupu pierścionka lub naszyjnika złoconego akceptujesz warunki gwarancji które także są określone na karcie wybranego towaru.
  4. Jakość wykończenia - warto również zwrócić uwagę na dobrze wypolerowaną lub piaskowaną powierzchnie oraz precyzję odlanych elementów biżuterii. Nie każdy producent przykłada dużą wagę do tych detali ale są one bardzo istotne przy szacowaniu wartości produktu.
  5. Inne elementy techniczne których konsument nie może ocenić "gołym okiem" lecz mają wpływ na wartość dodaną produkowanej biżuterii.
 • Opakowania i dostawa - przy wyborze biżuterii w sklepach internetowych dobrze jest wziąć pod uwagę każdy z w/w czynników wpływających na cenę biżuterii oraz jej jakość, ale także zsumować to co bezcenne. Darmowe eleganckie opakowania, dostawę gratis, fachową obsługę, różnorodność dostępnych form zapłaty i dostawy,  czy ostatecznie możliwość zwrotu. Wszystko to znajdziesz u nas:
  1. Stylowe opakowania w które pakowana jest nasza biżuteria srebrna
  2. Dostawa gratis - Dbamy o dobro naszych klientów i ich zamówienia, biżuteria wysyłana przez Sentiell Jewelry jest zawsze ubezpieczona
  3. Dokładamy wszelkich starań aby obsługa klienta była rzetelna a usługa fachowa. Realizujemy zlecenia w ciągu 24h.
  4. Dla Państwa wygody, zapewniamy wiele form płatności

Co należy wiedzieć o biżuterii – lista rzeczy zakazanych:

 • Linki typu 8lati są „łamliwe” spanie w tego typu biżuterii nie jest wskazane. Jeżeli nie chcesz rozstawać się na noc z łańcuszkiem, polecamy zakup linki typu Snake lub innego łańcuszka ogniwkowego
 • Kolczyki i zawieszki srebrne z kamieniami wklejanymi, nie powinny być narażone na kontakt z wodą, perfumami, lub innymi środkami chemicznymi.
 • Do czyszczenia biżuterii stosować wolno wyłącznie środki do tego przeznaczone, „domowe” sposoby na czyszczenie mogą spowodować utratę gwarancji na biżuterię
 • Produkty szczególnie delikatne o niskiej wadze powinny być używane ze szczególną ostrożnością, ich zerwanie lub pęknięcie może nie zostać uznane jako wada ukryta produktu a reklamacja pozostanie nieuwzględniona.
pixel