Darmowa dostawa od 50,00 PLN

Jak sprawdzić rozmiar pierścionka?

Jest kilka różnych sposobów w jaki można zmierzyć rozmiar obrączki lub pierścionka.

narzędzia pomiarowe

Pierwszym najbardziej powszechnym sposobem jest udanie się do jubilera i poproszenie o zmierzenie rozmiaru palca z pomocą metalowych pierścieni, które przedstawia obrazek powyżej. Pamiętaj, że pierścień musi swobodnie wchodzić na palec. Ręce często puchną i jeżeli wybierzesz ciasny pierścionek innego dnia możesz mieć problem z jego założeniem lub ściągnięciem. Poproś jubilera, aby podał ci dokładną średnicę wewnętrzną metalowego pierścienia, który dobrze leży na twoim palcu. Jeżeli nosisz już jakiś pierścionek weź go ze sobą i poproś jubilera o podanie ci dokładnego wymiaru średnicy wewnętrznej pierścionka.

Występują trzy różne miary z różną symboliką: Europejska, Brytyjska, Amerykańska. Każda z tych miar ma inną symbolikę. Pełen zakres informacji odnośnie miar jubilerskich, możesz je sprawdzić tutaj.

Pierścionki Sentiell zawsze są mierzone według Europejskiej Miary Jubilerskiej, za pomocą specjalnego trzpienia, na który nakłada się pierścionki.

Średnicę Twojego palca sprawdzisz w naszej tabeli zgodnej z miarą europejską EU.


UWAGA! Jeżeli chcesz mieć pewność, że pierścionek zakupiony w Sentiell będzie Ci dobry, zawsze weryfikuj średnicę twojego palca z tabelą zamieszczoną na naszej stronie. Nigdy nie sugeruj się rozmiarem podanym przez obsługę innego sklepu lub jubilera, który zmierzył twój pierścionek na trzpieniu jubilerskim, gdyż trzpienie różnią się od siebie i wynik może nie być zgodny z naszą tabelą. Pamiętaj, że rozmiarówka każdego sklepu może delikatnie różnić się od siebie, co uzależnione jest użyciem różnych narzędzi pomiarowych i sposobu określania rozmiarów.

Mierzenie rozmiaru pierścionka

Jeżeli chcesz upewnić się co do rozmiaru twojego palca bez wychodzenia z domu, to weź do reki pierścionek, który już posiadasz i zmierz jego wewnętrzną średnicę suwmiarką lub zwykłą linijką. Należy pamiętać, aby mierzony pierścionek miał zachowany okrągły kształt, inaczej wynik może wyjść przekłamany. Uzyskany wynik porównaj z naszą tabelą rozmiarów i odnajdź swój rozmiar zgodnie z rozmiarówką europejską oznaczoną w tabeli jako EU. W przypadku, gdy rozmiar wypada pomiędzy wartościami z tabeli, wybierz najbliższy większy rozmiar. Proszę pamiętać, że pierścionki tego samego rozmiaru mogą się różnić pomiędzy sobą około jednego milimetra. Wynika to z faktu, że są one określane przedziałami liczbowymi miary jubilerskiej, a nie dokładnie jedną wartością średnicy.

mierzenie rozmiaru pierścionka nitką

Jeśli nie posiadasz pierścionka odpowiedniego do zmierzenia, możesz użyć zwykłej nitki (zwróć uwagę, aby nie była rozciągliwa). Nitkę lub cienki sznurek owiń w koło mierzonego palca w miejscu, na którym nosisz pierścionek. Odetnij lub zaznacz miejsce w którym nitka dokładnie owija palec, zmierz dokładnie otrzymaną długość nitki linijką i zamień wynik na mm. Następnie podziel długość nitki w mm przez 3.14, otrzymasz wtedy średnicę pierścionka. Wynik sprawdź w tabeli. Pamiętaj aby patrzeć na średnicę i rozmiar EU. Możesz również skorzystać z naszego kalkulatora, który znajdziesz poniżej.
Sprawdź swój rozmiar

Otrzymana długość nitki/sznurka:


Tabele rozmiarów


pixel